poniedziałek, 5 sierpnia 2013

Matka oszczędnościKocham moje dzieci ponad wszystko. Ale kocham też czas tylko dla mnie, a te dwie rzeczy coś nijak da się połączyć. Tak więc od prawie pięciu miesięcy zastanawiam się, dlaczego dwie godziny drzemki Krasnali są kompletnie nierówne dwóm godzinom machania grzechotką, kiedy człowiek marzy o śnie? Kiedy tylko Ci najmniejsi zamkną oczy staram się w biegu ogarnąć wszechobecny zamęt, zrobić coś do jedzenia, napić się w międzyczasie i potem w planach jest czytanie, ale plan planem, a czas czasem i się to wszystko mija. Więc albo bardzo ślamazarnie sprzątam albo coś jest nie halo z tymi drzemkami i część minut ginie w czasoprzestrzeni. Najpewniej kosmicznej.
Ale nie o tym. Nie o tym, bo ostatnio na własnej skórze doświadczyłam, że jak zarobić to tylko na rodzicach małych dzieci. Do tej pory hedonistyczny sposób wydawania pieniędzy był moją domeną (jest coś na koncie, jest plan oszczędzania, potem coś tam pomruga do mnie z wystawy, potem do tego idealnie pasuje coś z wystawy obok i plan na oszczędzanie odłożony na czas kolejnej wypłaty), stojącą w opozycji do podejścia Zaślubionego. Potem jednak pojawili się Oni i zdrowy rozsądek założył mi czarne okulary, dzięki którym nic już nie mruga do mnie z wystaw, bo wszystko i tak przeliczone zostaje na pieluchy i chusteczki nawilżone (których zapach już do końca życia chyba będzie wywoływał u mnie gotowość do przewijania). Tak więc postanowiliśmy, jako świeżo mianowani rodzice, że wydawać będziemy logicznie, cyklicznie, przemyślanie i rozsądnie. Są rzeczy, które powinny być nowe, ale umówmy się, większość sprzętów, ubranek i tym podobnych można kupić z drugiej ręki i nawet nie zauważyć różnicy. I w sumie nam się udawało. Aż do zeszłego tygodnia.
Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami leżaczków z drugiej ręki. Grają? Grają. Bujają? Bujają. Interesują Krasnali? Interesują. W dobrym stanie? W dobrym.  No to git i słoneczko Ale zdarza nam się również bywać, szczególnie często w jednym miejscu, więc postanowiliśmy dokupić jeszcze dwa egzemplarze. I tu się zaczęło. Jako stała część leżaczka (ta od bujania) postanowiłam urozmaicić sobie życie i wybrać jakieś nowe modele. Niech chociaż melodia będzie inna, bo jeszcze kilka tygodni kołysania do tej samej i wszystko będę deklamować w jej rytm. Szybki przegląd portalu sprzedażowego, sortowanie od najtańszych, przeskok do średniej cenowej i wybór prawie dokonany. Pięć typów zapisanych do obserwowanych i czekamy na Zaślubionego. Wieczorną porą wspólne dokonywanie wyboru:
„Ten z delfinkiem jakiś taki…brzydki”.”Niby fajny, ale z przesyłką ponad 200 pieluch wychodzi”(wspominałam już o naszej nowej walucie). „A z tego to oni nie wypadną?”. „Ten leżaczek sprawdza się tylko do 8 kg, to już niewiele czasu nam zostało”. „No proszę Cię, różowy??!!”.
Fakt, wszystkie jakieś średnie, ale przecież coś wybrać trzeba. Potem nagle Zaślubiony przypomina sobie, jak mu kiedyś o jakimś „wypasionym”, samobujającym się leżaczku opowiadałam, co go w TV widziałam (jak ją jeszcze czas miałam oglądać). No pamiętam, no widziałam, ale koszt jego nawet na pieluchy nie warto przeliczać. Ale skoro już o nich mowa to je sobie w Internecie pooglądajmy (dzieci uśmiechnięte bujają się w nich wydając cudowne dźwięki, które pewnie wyda i Twoje dziecko o ile Ty wydasz na to cudo. Ale przecież śmiech dziecka bezcenny, TAK?), poczytajmy opinie (po 10 stronie zachwalania nie wiedziałam czy czytam o leżaczku czy o świętym Graalu), zapoznamy się z zaleceniami pediatrów. Potem powrót do rzeczywistości i „Delfinki już nie są brzydkie, są paskudne”, „Tyle z przesyłką się nie opłaca! Jeszcze 10 takich i mamy nasz wypasiony”, „Z tego wypadną na mur beton!”, „8 kg pewnie w opisie, a przy 7 już się rozwali”, „Różowy i to jeszcze taki odcień, fuj, brzydal”. I na nic wyszukiwanie innych. Jeden wzrok i już w powietrzu wisi niewypowiedziane, że może jednak warto czasami zainwestować, przecież to dla dzieci, może i kosztuje, ale stymuluje i ach i och i przecież ich dwóch, a kupujemy jeden, więc i tak oszczędzamy. I oto, mili Państwo, po trzech dniach od tych dyskusji, jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami modelu o cenie powodującej, że lepiej, żeby Krasnale za dużo w pieluchy nie robiły, bo ich może końcem miesiąca będziemy w gazety owijać. Modelu, z którego cieszymy się tak, jakbyśmy się na nim sami mieli bujać. Modelu…w ilości dwóch. Wiwat oszczędności!

9 komentarzy:

 1. 8 kg to nie tyle wytrzymałość, co brutalna prawda - o ile pasy nie są 5-punktowe, tylko 3-punktowe jak w naszych, to po osiągnięciu imponującej wagi 8-9 kg Lusie przyłapaliśmy jak będąc w nich zapięte - stały opierając się dłońmi o podłogę, biodra mając dalej zapięte... i to był koniec używania bujaczków ;-)
  A z przesadnym oszczędzaniem przy dzieciakowych sprzętach dałam sobie spokój, jak mi chińska karuzelka tylko raz odegrała jedną z 5 melodii, po czym zwolniła, zamilkła, stanęła i została odniesiona do sklepu ;-)
  P.S. Miss, ja Cię błagam, jak będziecie chcieli coś kupować/ pożyczyć to daj znać, na Boga!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Yyyy, rzeczywiście, nawet mi do głowy nie wpadło...najpewniej przez zmęczenie. Następnym razem od razu dzwonię w razie zapotrzebowania!

   Usuń
 2. o jezusie macie te cuda bezobsługowe znaczy sie samobujające wibrujące itd... :)no to nic tylko tetry używać teraz ,gazety wiesz farba teraz do druku złazi się odbija i wogóle papier lakierowany to nie wchłania;)
  no to maja Krasnale BEEMKI pierwsze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tetra, racja! Zapamiętane, przygotowane, bo TE cuda właśnie mamy!

   Usuń
 3. A sprawdzają się tak dobrze jak w opiniach :D?
  Jak już wyrosną, to na pewno odsprzedanie atrakcyjnych bujaczków będzie łatwe :)
  Margo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdzają się idealnie! A sprzedaż mieliśmy od początku na względzie przy kupnie :).
   Niech potem inni tetry używają :D

   Usuń
 4. Ja tam czekam na model prasujący :-) U nas leżaczko-bujaczki jakoś nie wzubudzają zainteresowania Kluskozaurów. Za to waluta pieluchowa jak najbardziej na miejscu - średnia z ostatnich 2 tygodni - 19.4. Ja się pytam - jakim cudem
  A

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Waluta rządzi, a kurs rośnie. Niedługo przerośniemy Euro ;p

   Usuń
 5. Zawsze to można było załatwić tak :)
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KvlVKIuXGuI

  OdpowiedzUsuń