sobota, 22 września 2012

Nowe wiadomościOstatnio jakoś nie po drodze było do komputera. Wybrałam nagle klasyczny styl pisania- długopisem na papier. Ale dzisiaj, ciągnięta ciekawością i pierwszym, od nie pamiętam kiedy wieczorem, gdzie wytrzymałam prawie do północy, włączyłam machinę i ruszyła lawina przeglądań. Zaległe wiadomości, blogi, informacje, strony zapisane w pamięci telefonu w kategorii „do przejrzenia”, wreszcie uderzona młotem „a może…” pisać zaczęłam.
Ale ten czas, kiedy laptop łapał kurz (cyklicznie wycierany i jeszcze cyklicznej powracający) nie można uznać za niewykorzystany. Okres pełen zmian podczas których, w oczekiwaniu na Armagedon lub na rajskie doznania (jak kto woli), dowiedziałam się, że: w kinie w tygodniu w godzinach wczesno południowych można być samemu, ale film i tak puszczą, można sprzątać cały ranek, a roztocza i tak wrócą zanim zdążę się obrócić, kurz bardziej widać w ciągu dnia (stąd te odkrycia dopiero teraz- do tej pory, wracając z pracy było już po „momencie krytycznym”, czyli takim kiedy słońce pada dokładnie na wszystkie meble), niektóre z polecanych książek są naprawdę płytkie jak brodzik prysznica, pralka po 5 latach użytkowania może sobie po prostu wybuchnąć, pożerając pranie i nawet po doszczętnym rozkręceniu jej przez lubego, pranie musi być odzyskane w warsztacie pracy, przez co Twoją bieliznę ma zaszczyt oglądać spora ilość mężczyzn,  choćby nie wiem ile się ćwiczyło, nadchodzą takie momenty, że wejście na trzecie piętro kończy się zadyszką godną 100-latki, w dresie po całym dniu włóczęgi po domu ładnie może wyglądać tylko wspomnienie Ciebie, w telewizji śniadaniowej dowiedzieć się można wiele ciekawych rzeczy – kim chciała być Miss Czegośtam, kiedy była mała, jak rozsmarowywać podkład, jaka pogoda będzie w Rzeszowie, jak czyścić szkatułki (której za żadne skarby nie chciałabym mieć w swoim mieszkaniu) lub co pasuje blondynkom. Z dodatkowych najnowszych odkryć : jest możliwe, że niezależnie ile zjesz i tak chudniesz, można okrutnie tęsknić za rowerem, każde wyjście z domu, chociażby po chleb, może być świętem i nagle zastanawiasz się czy może nie byłoby dobrze pomalować się, ułożyć włosy i jakoś wymazać z siebie stały ślad dresowych prążków, na pytanie „co u Ciebie” jedyne, co możesz odpowiedzieć to streszczenie seriali, które dzięki całodziennym powtórkom znasz na prawie na pamięć, wsmarowując w siebie krem antycellulitowy można nabawić się sporych siniaków, a największy smutek, który doprowadza Cię do łez można zagłuszyć Zozolem, o ile tylko masz na nie ochotę.
Tak więc czasu za stracony nie uważam. Ale wracam do życia, odzyskuję siły witalne, już nawet mam energię, żeby zmieniać dresy – zdecydowanie wraca ku dobremu. A że jutro sobota mam nadzieje, że A. będzie miała co czytać przy kawie :).

8 komentarzy:

 1. Pierwsza! Zozole mówisz? Nie ważne co, ważne, że działa ;).

  OdpowiedzUsuń
 2. Ehh, uśmiecham się czytając te Twoje spostrzeżenia.. i na pogodę w Rzeszowie, za którym tęsknię ogromnie, i na to chudnięcie mimo jedzenia i w ogóle w ogóle :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hazel - Zozole, bezkonkurencyjnie, Słodkie, musują i jest ich kilkanaście w paczce. polecam:)
  Broszki - usmiech rozumiem z doświadczenia:). A jest jakieś miasto, w którym Ty nie mieszkałaś?:))

  OdpowiedzUsuń
 4. :-))) hihii, no jeszcze tych miast kilka czeka w kolejce ;P

  OdpowiedzUsuń
 5. Toficzku Kochana:)gdybym tylko odpaliła lapa rano to bym sobote napewno miała lepszą a tak to...echhh no ale wieczorek za to przyjemny-dziękuje:)szczęśliwe kobiety które jedząc chudną ;)))ja miałam/mam odwrotnie ale -"babie nie dogodzi" ,zozolki hmm nie wpadłam na to -mandarynki trzymały przy życiu:)ale powiem (napisze tak-broszki na pewno się zgodzi z tą opinią) odpoczywaj na czas -nawet jak ci się nie chce!!!!ściskam mocno i mam nadzieje do zobaczenia:)))))
  Agata-dadacia

  OdpowiedzUsuń
 6. wracaj, wracaj... do życia :) a sił witalnych będzie jeszcze więcej - zobaczysz ;)!! Uściski mocne bardzo!

  OdpowiedzUsuń
 7. Miss, wreszcie...nie rób już więcej takich przerw!!!
  A Ty na urlopie czy inny powód tych nowych doświadczeń?

  OdpowiedzUsuń