niedziela, 2 stycznia 2011

Nowy poczatek

Wraz z Nowym Rokiem i postanowieniami, które zewsząd na nas spadały, postanowiłam nie postanawiać nic. Może poza tradycyjnymi założeniami- poranne, posylwestrowe „nigdy już tyle nie wypiję”, coroczne „zrobię coś dobrego”, czy postanowienie cowtorkowe „ zapiszę się na jogę”(joga, na którą mam zamiar się zapisać jest we wtorek, więc co środę rano powtarzam to samo). Tym razem jednak wymyśliłam sobie, że powrócę do pisania bloga. Nie nazywam tego postanowieniem, bo to słowo narzuca mi jakiś wewnętrzny przymus, a tak od początku roku do czegoś się zmuszać to byłoby zupełnie nie hedonistyczne.
Co zmieniło się od zeszłego stycznia? Postarzałam się o rok, pocieszające jest jednak to, że nie tylko ja. Wróciłam do studenckich weekendów, co pokazało mi, że jednak można się oduczyć uczenia, więc teraz mam podwójną walkę- z moim lenistwem oraz naturą ludzką.. Przeczytałam kilka naprawdę dobrych książek ( „Wszystkie rodziny są nienormalne”, „Ruchome święto”, „Zupa z granatów”…), mój ukochany reżyser wreszcie stworzył kolejny obraz, który mnie urzekł (Jean Pierre Jeunet „ Bazyl- człowiek z kulą w głowie”), a do tego moa płytoteka poszerzyła się o kilka dobrych pozycji. I odkryłam, że pewne rzeczy są niezmienne- zima zawsze zaskakuje drogowców, lato zawsze mija najszybciej, ranne wstawanie to wciąż nie moja domena, a od nadmiaru wina dalej następnego dnia głowa waży dwie tony więcej.
Dlatego też, na wstępie Nowego Roku i tego bloga w najnowszej edycji, życzę wszystkiego, co najlepsze! I pytam- co Wam przyniósł tamten rok? Mam nadzieję, że będziecie tu zaglądać…

3 komentarze:

 1. Mnie przyniósł wiele zmian na dobre, ale również wiele stresu. Mam nadzieję, że ten rok będzie równie ciekawy ale nie kosztem moich nerwów ;). Cieszę się, że wracasz do bloga, trzymam kciuki za wytrwałość.
  I zapraszam na:
  http://www.thenightswimming.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Cinname - bardzo Ci dziękuje za linka:) Ciesze się, że wróciłaś do pisania. Wszystkiego dobrego i wytrwałości w pisaniu!Pozdrawiam Ania dziewit

  OdpowiedzUsuń
 3. Brak postanowienia jest również postanowieniem!

  OdpowiedzUsuń