czwartek, 26 września 2013

Tadam!Były wakacje i reset. Czas idealny, podczas którego ja odpoczęłam, bo robiłam 50% tego, co muszę robić na co dzień. Zaślubiony chyba mniej odpoczął, śmiem twierdzić, że były to jego najbardziej pracowite wczasy. Ale dzielnie parł do przodu, bez narzekania i nawet z uśmiechem. Było nawet spotkanie na szczycie bliźniaczym i jedno Wam powiem – dwa namioty na plaży, dwie pary rodziców i czwórka dzieci w tym samym wieku, a do tego dwa podwójne wózki robią wrażenie. Nawet Ci, którzy zwykle udawali, że się nie patrzą w tym wypadku zapominali, że mają patrzeć tak, żeby inni nie widzieli, że się patrzy.
Potem nastąpił powrót  i mały matczyny dramat. Nie w związku z powrotem do codzienności, ale dlatego, że Ludziki (po 7 na wadze Krasnale przemianowane zostały na Ludziki, bo plizzzz, kto widział 7 kilogramowego Krasnala??!!) postanowiły wcale nie spać, a ten czas spożytkować na płacz. Potem w ciągu dnia odbijało się niewyspanie, ale przecież nie warto spać, lepiej płakać. I z tego zmęczenia koło się nakręcało, a ja każdego dnia coraz bardziej przypominałam zombie. Zaślubiony też (bez wypominania). W rezultacie przez zmęczenie złapałam katar i poczęstowałam nim wszystkich innych domowników.  
Do tego opanowana została sztuka pełzania na plecach, więc można grać w grę „zgadnij, gdzie Ludź zajdzie”. Trzeba więc potem włączyć szybki proces decyzyjny i kalkulację, którego pierwszego sprowadzać na miejsce. Zwykle przeanalizować trzeba wszystkie możliwe zdarzenia typu – Ludziowi pod komodą może przyjść do głowy próba jej podniesienia (głowy nie komody), co może skutkować guzem, ale Ludziowi pod balkonem może zachcieć się zakosztować świeżego powietrza, a jak wiemy balkon to nie najbezpieczniejsze miejsce na zabawę, więc tym razem ten Ludzik wygrywa.
Więc gdyby ktoś pytał czemu, po co, jak i przez co to to jest krótki opis usprawiedliwiający przerwę.
A prawda jest też taka, że miał być koniec, ale mała wiadomość na książkotwarzy poruszyła trochę wenę i pomysł, na potrzeby tego wpisu, został zawieszony.
Zawieszony został też przez to, że Ludziki pospały. I ja.

4 komentarze:

 1. nio:D spisałaś się :DDDDD
  intrygujące jest to pełzanie na plecach?że jak?
  a co to sen?to tak na pocieszenie-ja dziś ciągiem będę w pracy 17 h fajnie no nie:(
  nie zawieszaj-radze nawet o tym nie myśleć:)
  ściskam
  Pola

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie nie, nie ma 7kg krasnali... chyba że Krasnale Wrocławskie, ale nie wiem, czy one się liczą, bo są zimne i mosiężne, a nie cieplutkie i mięciutkie jak Ludziki!!!
  A teraz 3 zdrowaśki za to, żeby "pomysł" - pffff, został w stanie zawieszenia bezterminowo! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ty nir zawoeszaj takich pomyslow tylko od razu rezygnuj (z pomyslu zawieszenia oczywiście)
  Co do analizy ktory z Ludziow jest bardziej narażony na niebezpieczeństwo to zapomnialas dodac ze na analize masz sekunde nie wiecej. Pelzanie na plecach znam u nas ta opcja najchętniej uaktywnia sie podczas zmiany pieluchy.
  7kg krasnal no coz pozostawie to bez komentarza
  A co do analizy sytuacji to sie zaczbie wesolo robic jak towrzystwo sie rozbiega. U nas juz pierszy guz jest. Oodczas wspinania sie na pudelko z zabawkami raczka sie zeslizgnela I łup. Koje chlopaki sa wlasnie na etapie wstawania przy wszystkim przy czym sie da :)
  Pozdrowienia dla ciebie Zaslubionego I Ludzikow.
  Marcikuk

  OdpowiedzUsuń
 4. kochana Karolciu, trzymam kciuki co by i Ty i Ludziki spały jak najlepiej :) BB

  OdpowiedzUsuń