wtorek, 6 września 2011

Niecodziennie

Mieć wokół siebie zdolnych ludzi to naprawdę szczęście, ale mieć zdolnych przyjaciół to zupełny high life! Nie chcę tu chwalić wytworów artystycznych tylko dlatego, że znam autorów, ale to są naprawdę produkty godne uwagi i polecenia. A że znanych mi człowieków…serce w dumę rośnie!
Na pierwszy ogień coś, co chwalić chcę, a i powinnam, bo w ręce miałam i wiem, że warto.

ANDY POP. powstał z inicjatywy dwójki projektantów, Marii Kuboszek i Tomasza Woźniaka.
Srebro, jego niepowtarzalna struktura i właściwości, stanowi dla nich bazę twórczych inspiracji i poszukiwań.
Myśląc o biżuterii postanowili wybrać się o krok dalej i stworzyć biżuterię interaktywną, którą można kształtować samemu, której centralny element, kolor, jest wymienny i koresponduje z naszym samopoczuciem, kaprysem lub spontaniczną chęcią codziennej zmiany.
Zastanawiając się nad możliwością wymiany koloru odkryli połączenie z pozoru błahe i znane wszystkim od dziecka – plastelina, w odcieniach fluo, lepsza od tej z dzieciństwa, nietoksyczna, intensywna i niebrudząca. Połączyli ją ze srebrem. Powstała biżuteria, która daje się kształtować i przybiera odcień odpowiedni do nastroju lub garderoby, która odsyła nas do dzieciństwa i przypomina o różnorodności.

Przyznaję, że gdyby mnie ktoś podpytał o łączenie srebra z plasteliną to puknęłabym w czoło. I teraz w to czoło powinnam dostać młotkiem za brak wyobraźni. Jako stwór srokowy, lecący do wszystkiego, co świeci- marzę o każdym pojedynczym wzorze. Zaślubiony twierdzi, że niedługo moja biżuteria nas zabije- pod jej ciężarem bowiem spaść nam może półeczka na głowę ulokowana centralnie nad naszym łóżkiem. To jednak nie moja byłaby wina, bo nie ja tę półkę montowałam, a sam wyżej wspomniany osobnik.
Wracając do Andy Pop, bom się rozgadała, a dzisiaj o sztuce a nie życiu być miało, poniżej trochę zdjęć, w tym mój faworyt:

Szczegóły na portalu, który łączy i na którym się jest jak się jest, a jak się nie ma na nim konta to się nie jest wcale…podobno:

http://www.facebook.com/#!/andypopart

Wpis ten może niecodzienny, ale jak się dzielić to się dzielić. Tylko mi lajkować, jak już na fb to znajdziecie, niech mi serce urośnie, że dzięki mnie ktoś jeszcze to ogląda! A jak wspomnicie, że ode mnie to mi serce urośnie, że się do sztuki dołączyłam!:)

14 komentarzy:

 1. Czujemy, jak skrzydła nam rosną :) Dziękujemy za ten wpis!

  OdpowiedzUsuń
 2. Z biżuterii do tej pory uznawałam tylko tytan i korale z wełny, ale biżuteria interaktywna to jest strzał w 10 w obliczu potrzeb dzisiejszego świata!
  Popieram każdą taką inicjatywę i trzymam kciuki za Artystów projektantów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacja! Już jestem fanką! A są też bransoletki tam?

  OdpowiedzUsuń
 4. Super pomysł! Podoba mi się, chociaż trochę bałabym się plasteliny...
  Ale, Miss, co to za nietypowy wpis;)
  B.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bransoletki mamy w niedalekich planach. A na początek w sklepie dostępne będą pierścionki, obrączki oraz kolczyki.

  Plasteliny nie ma się co bać, podczas noszenia zachowuje się bez zarzutu, a wymiana koloru to pestka, co można zobaczyć tutaj:
  http://www.youtube.com/user/ANDYPOPbijoux

  Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 6. Super! Trochę bałabym się tej wymiany, chociaż na filmiku wygląda prosto...niestety ja potrafię wszystko spaścić:).
  Andy Pop- gratuluję! A jest tylko facebook czy macie też stronę?
  Miss- a Ty już masz? Może mała recenzja wymiany koloru:D

  OdpowiedzUsuń
 7. Miss, ciągle jakieś zmiany! Najpierw tło, teraz tematykę wpisów...a i tak uwielbiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Kochana Miss, tak w środku dnia o takich cudach czytać, a tu człowiek musi do pracy wracać...Twój blog jest rewelacyjny, a do tego sama uwielbiam biżuterię i na pewno będę śledzić tą firmę. Tylko nie na fb, bo tam z założenia nie mam konta:).
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Droga Złota - plasteliny nie da się spaścić, po prostu trzeba zrobić małą kuleczkę i wpasować do pierścionka. Trzyma bez problemu :) A sklep powinien być nie później niż za 3 tygodnie pod adresem www.andypop.pl

  Już dziś zapraszamy i pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 10. No dobra, a jak z cenami? Uwielbiam takie wyroby. Jak widzę Aparty i Kruku, u każdego to samo to odechciewa się kupować.

  OdpowiedzUsuń
 11. @Lulu - wybrane wzory i ceny można znaleźć pod tym linkiem: http://www.facebook.com/andypopart?sk=app_186429878094181
  a reszta już niebawem na naszej stronie www.

  Udanego weekendu!

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo ciekawy pomysł! Zaraz mu się przyjrzę i chyba też będę musiała poświęcić mu jeden z postów, bo z czymś takim się jeszcze nie spotkałam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. @kelly - jeżeli będziesz miała jakieś pytania, chętnie odpowiemy, możemy również podesłać więcej zdjęć :) Jesteśmy pod adresem studio@andypop.pl
  Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcesz poświęcić nam posta na swoim blogu!

  Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń